עיצוב חנויות מזון - איך לעורר את החושים? | icreate.biz

עיצוב חנויות מזון – 5 הטיפים שיעוררו ללקוחות את 5 החושים

עיצוב חנויות מזון מיועד ליצור מרחב מכירה יעיל ואטרקטיבי, שבתוכו הלקוחות שלכם יכולים להיחשף למוצרים רבים, מבצעים ואלמנטים שיווקיים שונים כדי להגדיל את סל הקניות ולקבל חווית לקוח שתהפוך אותם ללקוחות נאמנים וחוזרים.

הייחודיות של עיצוב חנות מזון על פני חנויות אחרות, הוא האפשרות שלכם להשתמש בכל החושים של הלקוח ליצירת מיתוג ושיווק יעיל של החנות. הנה 5 טיפים לחמשת החושים בעיצוב חנות מזון:

1. עיצוב חנות מזון בעזרת ריח

המוצרים בחנות מזון צריכים לספק בעיקר את חוש הטעם וחוש הריח. לכן חשוב במיוחד בחנות מזון להקפיד על ריח נעים ואטרקטיבי.
למשל לכוון את הוונטה של תנור אפיה לתוך החנות וגם החוצה, או להשתמש בירקות ופירות טריים שמפיצים ריח נעים.
אם אין לכם אפשרות כזו, מומלץ להתקין מפיץ ריח בניחוח פירות וניחוחות אחרים שמגרים את התיאבון ותמיד להקפיד על ריח נעים בחנות, גם אם תבחרו להתקין מפיץ ריח של מרכך כביסה, כדי ליצור אסוציאציה של מקום נקי, ברמה גבוהה של תברואה וניקיון, שכדאי לקנות בו מזון.

2. חוש הטעם 

אל תשכחו להציב בחנות פינה לטעימות מוצרי מזון שאתם רוצים לקדם, וגם כדי לעורר את התיאבון של הלקוחות, ליצור תחושת חיבור וחווית לקוח חיובית.

3. מישוש מזון? לא בדיוק…

לא ניתן למשש את המזון כמובן, כי אתם רוצים לשמור על סטריליות וניקיון, אלא אם אתם מוכרים בחנות שלכם גם פירות וירקות – אז המישוש הוא חלק מחווית הקניה ולכן כדאי לאפשר זאת על ידי הצגה של המוצרים על דוכני מכירה פתוחים ונגישים, המזמינים את הלקוח לחוש בידיים את המוצר ולבחור בעצמו. בחנויות אחרות ניתן וחשוב ליצור מסלול הליכה מהכניסה עד הקופה שמעודד את הלקוחות לקנות יותר וחושף אותם למוצרים אטרקטיביים שאתם רוצים למכור.

עיצוב חנויות מזון - איך לעורר את החושים?

5. חוש הראיה – כי כולם אוכלים עם העיניים

אם נחזור לדוגמה של חנות ירקות למשל, הירקות והפירות במקרה הזה מייצגים גם את חוש הראיה (לצד חוש המישוש וחוש הריח) כי הם מלאים בצבעים וצורות יפות.
מה שחשוב זה כמובן להציג אותם בצורה אטרקטיבית. תוך הקפדה על טריות המוצרים.
הדבר נכון גם לגבי מכירה של מאפים, ממתקים, פיצוחים, תבלינים וכן הלאה.
אם אתם מוכרים מוצרים ארוזים – כמו בסופרמרקט למשל, חשוב להקפיד על סידור אטרקטיבי של המוצרים במדפים, תוך בחירה חכמה של מיקום המוצרים. למשל מוצרים שאתם רוצים למכור יותר – מקמו אותם בגובה העיניים של הלקוח.

6 חוש השמיעה 

גם חוש השמיעה משתתף בתהליך המכירה בחנות. בחירת רמקולים שקועים שמשתלבים היטב בעיצוב החנות היא מומלצת, אך היא לא העיקר – הכי חשוב לבחור את המוזיקה המתאימה לקהל היעד שלכם, שמאפשרת לו להיכנס לחנות ולהרגיש בנוח. מומלץ להשמיע מוזיקה קצבית נעימה, לא רועשת מדי, אך בהחלט מוזיקה בטון שמעורר שמחה ותחושה חיובית.

לסיכום, צוות icreate-biz עומד לרשותכם לבחירת העיצובים האפקטיביים ביותר לחנות מזון מצליחה ומוכרת. בואו לחלום איתנו ולהגשים בגדול!