עיצוב מאפייה

עיצוב מאפייה – איך להגדיל את המכירות במאפייה בעזרת עיצוב נכון?

עיצוב עסק בצורה מקצועית יכול להשפיע ישירות על מידת ההצלחה של המקום, על ידי יצירת עיצוב אטרקטיבי ללקוחות, עיצוב פונקציונלי ונוח, גישה למוצרים שונים ותצוגה מרהיבה של מוצרים אחרים.

שילוב של כל האלמנטים הנכונים, הופך עיצוב מאפיה לאחד הגורמים החשובים ביותר בהצלחה העסקית שלה.

עיצוב מאפייה לפי מאפיינים

אמנם מאפייה היא סוג מאוד ספציפי של עסק, אבל יש סוגים שונים של מאפיות עם מאפיינים שונים: למשל מאפיות עם אזור ישיבה ומכונת קפה ללקוחות שרוצים לאכול במקום לעומת מאפיות שבהן הלקוחות קונים את המאפים וממשיכים לדרכם.

 

יש מאפיות שכונתיות ועממיות, שבהן נמכרים מוצרי בסיס מגוונים כמו לחמים, פיתות, לחמניות וגם בורקסים, קרואסונים ועוגות פשוטות.

 

במאפיות כאלה לרוב הלקוחות נכנסים פנימה כדי לבחור ולקחת בעצמם את המוצרים שהם רוצים לקנות ולאחר מכן הולכים לקופה כדי לשלם.

 

מאפיות אחרות הפועלות בשטח מצומצם יותר, מציגות את המאפים מאחורי ויטרינת זכוכית אטומה.

 

במאפיות כאלה העובדים מגישים ללקוחות את המוצרים ולכן חשובה מאוד התצוגה האטרקטיבית של החלק הקדמי, לצד הצנעה של החלק התפעולי של המאפייה.

 

יש מאפיות בוטיק יוקרתיות, בהן מכינים ומציעים למכירה לחמים מיוחדים, מאפים מעוצבים ועוגות מפוארות לאירועים מיוחדים.

 

במאפיות כאלה קיים דגש מאוד גדול על נושא העיצוב, כדי להבטיח שהביקור במאפייה יהיה חוויה לכל החושים.

 

דוגמה נוספת היא עיצוב מאפיות שהן סניפים של רשת. במאפיות כאלה העיצוב יהיה אחיד כמו בשאר סניפי הרשת ויכלול את כל האלמנטים הפונקציונליים, כמו תנורי אפיה, כיורים, אזורי התפחה, מחסן וקופה רושמת, לצד אלמנטים עיצוביים שלא קיימים בכל מאפייה, כמו אזור ישיבה ללקוחות, שירותים וכיור לשטיפת ידיים, מדפי עץ מעוצבים לתצוגה, או מצבי מתכת, תצוגת ויטרינה, מקררים שקופים ועוד.

איך מתכננים עיצוב מאפיות?

השלב הראשון לקראת עיצוב מאפיה הוא האפיון. שלב זה כולל את ההגדרה של קהל היעד, סוג המאפייה, מיקום, גודל החלל, אלמנטים מבוקשים, מניפת צבעים מתאימה ועוד.

בשלב הזה מקבלים החלטות לגבי אופן העמידה בתור לקופה, עם או בלי ישיבה, כיצד לתכנן את המסלול של הלקוח מהכניסה ועד לקופה כדי לגרום לו להימשך למוצרים היקרים יותר ועוד.

לאחר מכן מבצעים שרטוטים והדמיות כדי להבין איך כל האלמנטים משתלבים בחלל הקיים.

את התכנון הזה מציגים בפני הלקוח כדי לקבל ממנו אישור סופי על העיצוב ועל המחיר.

רק לאחר מכן ניתן להתחיל עם בניית האלמנטים השונים ולבסוף – להתקין אותם בחלל.

לסיכום, צוות icreate-biz מתמחה בעיצוב מאפיות ובתי עסק מכל הסוגים, עם מגוון רהיטים ואלמנטים מותאמים אישית למאפייני העסק והחלל בו הוא ממוקם, תוך הקפדה על שימוש בחומרי גלם משובחים ופלטת צבעים תואמת לרוח המותג, עם מיטב בעלי המקצוע במחירים נוחים ללא פערי תיווך. צרו קשר לקבלת מידע נוסף!